вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nietrafnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna szybko się dewastują i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie warto poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy rozpocząć od dokładnego oraz skrzętnego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i dekoracji płotów z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Jak asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów wersja ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji stądtoteż dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий